Dieta sokowa – wszystko, co powinieneś na jej temat wiedzieć

Dieta sokowa – wszystko, co powinieneś na jej temat wiedzieć

Dieta sokowa – to innowacyjny sposób na oczyszczenie organizmu, oparty jedynie na świeżych sokach, które stosuje się w zastępstwie posiłków. Soki są świeże, wartościowe, dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, na tyle, iż uczucie głodu nie powinno się pojawić.

Dlaczego warto wybrać akurat taką metodę oczyszczania organizmu?

Sposobów na oczyszczenie organizmu jest dużo, jednak dieta sokowa zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie. Pewnie dlatego, że jest tak łatwa w przygotowaniu, nie wymaga skomplikowanych dań do gotowania i bazuje na świeżych produktach. Warto jednak zaznaczyć, że największą wartość odżywczą mają soki, które są przygotowywane metodą tłoczenia na zimno. Sprzęt AGD, wykorzystywany w domu do przygotowywania soków owocowych lub warzywnych, zmniejsza jego wartość odżywczą.

Jakie można osiągnąć efekty stosując detoks sokowy?

Prawidłowa detoksykacja sokami owocowymi, przy odpowiednim przygotowaniu, a następnie rozpoczęciu zbilansowanej diety, może przynieść wiele korzyści. Jednym z najważniejszych efektów tego zabiegu jest wspomaganie organizmu w niwelowaniu szkodliwego działania toksyn. Pijąc soki bogate w warzywa i owoce zapewniasz sobie bogactwo cennych składników: minerałów, witamin, błonnika pokarmowego, enzymów trawiennych i antyoksydantów. Dodatkowo oczyszczanie sokami reguluje i odciąża układ pokarmowy, którego prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędne dla zdrowia. Jednocześnie poprawia się odporność organizmu, poprawia się stan włosów, skóry i paznokci, wzrasta koncentracja. Detoksykacja sokiem może również poprawić nastrój i zmniejszyć zmęczenie. Decydując się na tę formę oczyszczania organizmu zyskujemy więcej energii do działania. To może być najlepsza motywacja do wprowadzenia zbilansowanej diety i zdrowych nawyków żywieniowych w dłuższej perspektywie.

Jakie należy podjąć działania, aby utrzymać efekt po zakończeniu detoksu sokowego?

Jeśli chcemy podtrzymać efekty swojej diety (odchudzanie, poprawa zdrowia, oczyszczenie
i odżywienie organizmu), powinniśmy dokonać trwałych zmian w swoich nawykach żywieniowych, m.in. dodając soki oczyszczające do swojego codziennego jadłospisu. Do zmian w nawykach żywieniowych warto dołączyć aktywność fizyczną, dostosowaną do swoich możliwości i wolnego czasu, który możemy na tę aktywność poświęcić. Może to być np. spacer. Ważna tu jest regularność. Wskazane jest powtarzanie detoksu sokowego, tak często, jak tego potrzebujemy. Powtarzanie detoksu sokowego będzie sprzyjało naszemu organizmowi, gdyż eliminuje on toksyny i odżywia organizm witaminami, minerałami i enzymami.